2010 Haziran | İsmail Altıntaş | Kişisel Web Sitesi

Haziran, 2010 Arşivi

Firefox Kullanarak İnternet Üzerinden Mobil Sitelere Giriş Yapmak


Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımda firefox kullanarak internet üzerinden mobil wap sitelerine nasıl giriş yapabilceginizi anlatıcam.

İlk olarak bilgisayarınıza firefox yüklü olması gerekiyor eğer bilgisayarınızda firefox yoksa buradan ücretsiz indir butonu nu tıklayarak indirebilirsiniz

Firefoxun kurulumunu yaptıkdan sonra:

İlk olarak  bu eklentiyi indiriyorsunuz bu eklenti ne işe yarıyor derseniz eğer bu eklenti sayesinde firefoxda wap sitelerine giriş yapabiliyorsunuz.


Knight Online Hızlı Giriş Yapmak ( Fast Loading )

Arkadaşlar daha önceleri hatılarsınız knight online de fastloading adında bir laucher vardı. Ama şuan yeni çıkan 1800 patchde  o laucher dosyası kaldırılmış durumda. Bende geçenler bir forum sitesinde bir dosyaya rastladım o dosya sayesinde aynı eski laucher dosyayının yaptıgı gibi oyuna girişi hızlandırıyor. Ayrıca character data sorunuda çözüyor. Nasıl yapıcaz derseniz


İlk Mikro Sim Kart Turkcellden…

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Apple’ın büyük ilgi gören yeni tableti iPad 3G için, özel ürettirdiği Turkcell MikroSim’i müşterilerinin kullanımına sunuyor. iPad 3G’yi Turkcell MikroSim  farkıyla kullananlar Turkcell 3G hızı ve kalitesiyle internette özgürce dolaşabiliyor, e-posta alıp gönderebiliyor, zengin uygulamaları indirebiliyor ve kurumsal şirket ağına bağlanabiliyorlar.

Turkcell Terminal Yönetimi Bölüm Başkanı Berna Akyüz Öğüt, iPad’in Türkiye’de resmi olarak henüz satılmadığını belirterek “Apple ile bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Ancak ürünü yurt dışından satın alan ve Turkcell 3G farkıyla kullanmak isteyen müşterilerimize de internete hızlı ve kaliteli erişebilmeleri için Turkcell MikroSim çözümü sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimiz Turkcell MikroSim kullanarak iPad’le internete bağlanmak için, Turkcell’in 3G internet paketlerinden birini seçerek avantajlı fiyatlarla internet deneyimi yaşayabilirler” dedi.


Fotoğrafsız Facebook’a cepten tüm operatörlerden girmek artık ücretsiz

Facebook’un metin tabanlı versiyonunu Türkiye’de cep telefonları ve akıllı telefonlardan kullanmak ücretsiz oldu. Türkiye’deki tüm mobil operatörlerden 0.facebook.com adresine girerek, Facebook’u ücretsiz kullanmak mümkün olacak.

Facebook’un yeni mobil sitesi 0.facebook.com, standart sitenin en hızlı bağlantıyı sağlayacak hafiflikte tasarlanmış bir versiyonu. Bu versiyonda fotoğraf ve grafikler yer almıyor.